(+90) 312 418 82 69

jfmo@jeofizik.org.tr

Milli Müdafaa Caddesi NO:10/7

06650 Kızılay/ANKARA
MENU

TMMOB KRİZE AKPYE GERİCİLİĞE NEOLİBERALİZME IRKÇILIĞA KARŞI SOKAKTA SÖZÜNÜ SÖYLÜYOR

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, 22 Kasım‘da yapılacak "TMMOB Sokakta Sözünü Söylüyor" etkinliği ile ilgili öğrenci üyelere yönelik bir mesaj yayımladı.

22 KASIMDA TMMOB‘YE BAĞLI ODALARIN ÖĞRENCİ ÜYELERİNE BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR

ODALARIMIZDA ÖRGÜTLÜ ÖĞRENCİ ÜYELERE

Sevgili arkadaşlar
Sevgili öğrenci üyeler,


1998 yılında gerçekleşen TMMOB 36. Olağan Genel Kurulu‘nda kabul edilerek yürürlüğe giren TMMOB Öğrenci Kolu Yönetmeliğimizle ve "Gençlik geleceğimizdir" sözüyle yola çıkmıştık.

Aradan on yıl geçti. Şimdi hemen her odamızda bu yönetmelik çerçevesinde örgütlü öğrenci üyelerimiz var. Bu süre içerisinde öğrenci üye örgütlülüğünde yer alarak bizimle buluşan onlarca arkadaşımız şimdi odalarımızda, şubelerimizde yönetici oldu. Odalarımız kendi gençlerine her zaman çok güvendi.

Sevgili arkadaşlar,

TMMOB, şimdi Dünyada ve Türkiye‘de yaşanan son gelişmeler üzerine, Türkiye‘nin İKK örgütlülüğü olan tüm kentlerinde, kent merkezlerinde 22 Kasım‘da saat 12.30‘da eşzamanlı olarak kitlesel basın açıklamaları yapacak.

TMMOB "Emperyalizmin Krizine, AKP‘ye, Gericiliğe, Neoliberalizme, Irkçılığa Karşı" sözünü sokakta söyleyecek.

TMMOB‘nin bu onurlu yürüyüşü ve dik duruşu sizlerle gelişip büyüyor. Biliyoruz o gün kentlerimizde TMMOB pankartlarını sizler taşıyacaksınız. Herkese odalarımızdaki öğrenci üyeliğin geldiği durumu gösterelim. Şimdi görev size düşüyor. Görevinizin gereğini yapacağınıza eminiz.

Hepimize, hepinize 22 Kasım‘da kolaylıklar diliyorum.

Mehmet Soğancı
TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı

Okunma Sayısı: 685