(+90) 312 418 82 69

jfmo@jeofizik.org.tr

Milli Müdafaa Caddesi NO:10/7

06650 Kızılay/ANKARA
MENU
BÜYÜK ÖNDER GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü 
ARAMIZDAN AYRILIŞININ 84 YILDÖNÜMÜNDE SAYGIYLA ANIYORUZ

BÜYÜK ÖNDER GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRKÜ ARAMIZDAN AYRILIŞININ 84 YILDÖNÜMÜNDE SAYGIYLA ANIYORUZ

Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük devrimci  Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ü aramızdan ayrılışının 84. yılında şükran duygularımızla anıyor, hatırası önünde saygı ve minnetle eğiliyoruz.

Atatürk; başarıları, düşüncesi ve eylemleri, halkçı ve devrimci çizgisi, liderlik yeteneği, üstün kişiliği ve öngörüleri ile tarihe mal olmuş büyük bir devlet adamıdır.

Atatürk; Türk Milletinin Anadolu topraklarından silinmek istendiği bir dönemde, liderlik ettiği Kurtuluş Savaşı‘nı zaferle sonuçlandırmış, milletimizin hür ve bağımsız yaşayabileceği Türkiye Cumhuriyeti‘ni kurmuştur.

Bugün hepimize düşen ortak görev; Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün milletimize emanet ettiği Cumhuriyeti korumak, Cumhuriyetin kazanımlarına  sahip çıkmaktır.

TMMOB  Jeofizik Mühendisleri Odası olarak; Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ü ölümsüzlüğe uğurladığımız bu günün yıldönümünde, O`nun bizlere emaneti olan laik demokratik Cumhuriyet`e, Cumhuriyetin laiklik, çağdaşlık, akılcılık, bilimsellik gibi taşıyıcı kolonlarına sahip çıkma kararlılığı ile aziz hatırası önünde bir kere daha saygı, özlem ve minnetle eğiliyoruz.

10.11.2022

TMMOB JEOFİZİK MÜHENDİSLERİ ODASI

19. DÖNEM YÖNETİM KURULU 

Okunma Sayısı: 227