(+90) 312 418 82 69

jfmo@jeofizik.org.tr

Milli Müdafaa Caddesi NO:10/7

06650 Kızılay/ANKARA
MENU
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI

Büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün "En Büyük Eserim" dediği, Milli Egemenliğe dayanan ve gücünü halktan alan Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 99. yıldönümünü kutlamanın heyecanını, coşkusunu ve onurunu yaşıyoruz.

19 Mayıs 1919‘da Samsun‘a çıkıp Milli Mücadeleyi başlatan Mustafa Kemal Atatürk‘ün, 29 Ekim 1923 tarihinde, "Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir." diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Ulusumuza bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir.

Cumhuriyet; modernleşme aydınlanmadır. Cumhuriyet, milletimizin var oluş mücadelesinin sonucudur. Cumhuriyet, çağdaşlık, akılcılık, bilimsellik, eşitlik ve özgürlüktür. Büyük bir düşünce devrimidir.

Atatürk‘ün önderliğinde, yokluk ve yoksulluk içindeki  halkımızın, kanı ve canı pahasına kurduğu Cumhuriyet‘in, tüm değerleriyle sonsuza değin yaşatılması hepimizin vazgeçilmez ortak sorumluluğudur.

TMMOB Jeofizik Mühendisleri Odası olarak; bağımsızlık mücadelemizin Başkomutanı,  Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ü, kahraman silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha sonsuz minnet şükran ve rahmetle anıyor, tüm ulusumuzun ve meslektaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyoruz.

29.10.2022

TMMOB Jeofizik Mühendisleri Odası

19. Dönem Yönetim Kurulu 

Okunma Sayısı: 226