(+90) 312 418 82 69

jfmo@jeofizik.org.tr

Milli Müdafaa Caddesi NO:10/7

06650 Kızılay/ANKARA
MENU
19 MAYIS ATATÜRK`Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI

19 MAYIS ATATÜRK`Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI


19 MAYIS ATATÜRK`Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMININ 104. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

19 Mayıs 1919; ülkemizin dört tarafını emperyalist güçlerin  işgal ettiği,  tarihimizin en karanlık ve ümitsiz günlerinde, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde, Samsun'da milli mücadelenin başladığı, ulusal egemenliğin başlangıç günüdür Milletimizin direniş ve bağımsızlık hareketidir. Özgürlük ve bağımsızlık mücadelesinin ilk adımıdır.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, yoksulluğun, yokluğun ve çaresizliğin egemen olduğu bir dönemde,19 Mayıs 1919’da Samsundan başlattıkları kurtuluş savaşını, 29 Ekim 1923’de Cumhuriyet’le taçlandırmış ve büyük mirası gençlere emanet etmişlerdir. Cumhuriyet gençlerin omuzlarında sonsuza kadar yaşamaya devam edecektir.

TMMOB Jeofizik Mühendisleri Odası olarak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, Türkiye Cumhuriyet`inin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ü, silah arkadaşlarını, milli mücadele kahramanlarımızı ve bu vatan için canlarını feda eden aziz tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.

TMMOB Jeofizik Mühendisleri Odası

19. Dönem Yönetim Kurulu 
Okunma Sayısı: 304