(+90) 312 418 82 69

jfmo@jeofizik.org.tr

Milli Müdafaa Caddesi NO:10/7

06650 Kızılay/ANKARA
MENU
18 MART  ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİNİN 108. YILDÖNÜMÜ

18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİNİN 108. YILDÖNÜMÜ

18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi’nin 108. yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Çanakkale’yi geçilmez kılan tüm kahramanlarımızı minnetle anıyoruz.

Çanakkale Savaşları sıradan bir mücadele değil, Türk Milletinin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde vatanını savunmak ve korumak için canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen bir milletin kahramanlık abidesidir.

Çanakkale Savaşı Türk Tarihine damga vurmuş bir savaştır. Bu savaş tarihimize adını altın harflerle yazdırmıştır. Tarihten silinmek istenen bir milletin küllerinden yeniden doğuşudur. Bu zafer hem milli tarihimizi hem de dünya tarihini yeniden şekillendirmiştir.

Çanakkale Zaferi bir milletin bağımsızlık mücadelesinin 108 yıllık tarihidir. 108 yıl önce bugün “Ben size taarruzu değil ölmeyi emrediyorum”  diyen büyük komutan Mustafa Kemal ve binlerce isimsiz kahraman Çanakkale’yi geçilmez kılarak, emperyalizme karşı verilen Kurtuluş Savaşının ve Cumhuriyetimizin kuruluşunun ilk adımını atmışlardır.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108. Yıldönümünde, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi bir kere daha saygı, şükran ve rahmetle anıyoruz.

TMMOB Jeofizik Mühendisleri Odası

  1. Dönem Yönetim Kurulu
Okunma Sayısı: 253