(+90) 312 418 82 69

jfmo@jeofizik.org.tr

Milli Müdafaa Caddesi NO:10/7

06650 Kızılay/ANKARA
MENU
10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ

10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ

"Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır."

(1881-193∞)

 

Atatürk’ün hayatını, mücadelesini, milletimize kazandırdıkları ve kazandırmak istediklerini doğru anlama bakımından 10 Kasımların önemi büyüktür. 10 Kasımlarda Atatürk’ü kaybetmenin derin hüznünü yaşarken, bizlere bıraktığı fikir ve eserlerini yaşatmanın da haklı gururunu taşıyoruz.

 

Zekası, çalışkanlığı, devlet adamlığı, kararlılığı, öngörüsü ve yönetim anlayışı ile sadece Türk Milleti için değil, dünya milletleri tarafından da büyük bir lider olan Mustafa Kemal Atatürk'ün, “En Büyük Eserim” dediği Türkiye Cumhuriyeti bugün, dünyada sözü dinlenen, dostluğu aranan ve uluslararası sorunların çözümünde aktif rol üstlenen yüksek itibara sahip bir ülke konumundadır.

 

Türk milletine kendi kendini yönetme hakkını ve kendi kaderini tayin etme imkanını veren Büyük Önder'in yine milletinin refah ve huzuru için bizlere hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma idealini gerçekleştirmek, hepimizin ortak sorumluluğudur. Dün olduğu gibi bugün ve yarın da Atatürk’ün hedeflerini gerçeğe dönüştürmek için yılmadan ve yorulmadan, çalışmaya, üretmeye ve Ülkemizi daha da yükseklere taşımaya devam edeceğiz.

 

Ülkemizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü bize armağan ettiği Cumhuriyetin 100. yılında saygıyla ve minnetle anıyoruz.

Okunma Sayısı: 112